| lăngătinemereu a întrebat:

Buna am o intrebare ceti face la GASTROENTEROLOGIE m-a trimis doctorita de familie pentru am facut scaunul cu sange abundent.
FUNDA Please

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Intii iti va face analizele la singe si la scaun si apoi iti prescrie tratament medicamentos, regim alimentar si o hidratare adecvata.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Evită constipația, condimentele care irită colonul, este bine să faci o colonoscopie.
Pa, pa.

| adishorMS a răspuns:

Gastroenterologia se ocupa cu tot ce tine de tractul digestiv de la esofag, stomac, intestinul gros si subtire la ficat, bila, apendice, pancreas
daca ai scaun cu sange e normal sa te fii trimis acolo,, in spirit de gluma la orl nu aveai ce cauta

| lăngătinemereu explică (pentru adishorMS):

Ce vrei sa spui cu ORL ca nu am inteles nimic despre ce este vorba

| adishorMS a răspuns (pentru lăngătinemereu):

ORL= orto rino laringologie stiinta medicala care se ocupa de studiul urechi, nasului si cavitatii bucale
era cum am si specificat un spirit de gluma al doilea aliniat