| user000000 a întrebat:

Buna. Am o intrebare: daca te-au durut doua masele timp de o sapt sau putin mai mult daca mancai ceva prea rece sau prea cald, e posibil sa ai abces? Daca imi ating obrazul simt ceva acolo, desi nu vad ca am vreo carie. Daca e abces, se poate trata de acasa sau trebuie sa vizitez un stomatolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Mergi la stomatolog, cred că e cauzul sa ei antibiotic
E posibil sa ai abces

| user000000 explică (pentru SilentRain):

Multumesc! Este nevoie de incizie sau se poate trata cu medicamente? Nu am obrazul umflat sau rosu

| SilentRain a răspuns (pentru user000000):

Din câte știu eu daca e infecții nu îți face nimic fara să să îți de-a infecția înapoi
Cel mai bine mergi la medic