| AndreiDoMino a întrebat:

O intrebare despre masele: Am fost la dentist si mi-a curatat o carie mica, m-a durut la curatare dar in rest nu. Trebuie scos nervul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Daca ti-a curatat caria nu iti mai scoate nervul pentru ca nu e nevoie ai avut o carie mica si fara complicatii, nervul se scoate atunci cand caria e destul de avanstata.

| HarMonyy a răspuns:

Nuuu, doamne fereste! Mie mi-a scos nervul de la o masea, doar pentru ca a fost afectata de mai demult iar eu nu am mers la dentist la timp! La curatare nu exista OM sa nu il doara, chiar daca iti face injectie in gingie si amorteste...tot trebuie sa doara putin. Pwpkiss

| AndreiDoMino explică (pentru HarMonyy):

Buna! In legatura cu maseaua: mi-am mai curatat alta masea la care era caria mai mare si nu m-a durut deloc, dar la cealalta masea cu toate ca era caria mica m-a durut. Este ceva neinregula?:X