| LarisaM23 a întrebat:

Buna, am o intrebare pentru o prietena, ea vrea sa slabeasca aproximativ 10kg si s-a decis sa ia suplimente alimentare in special: Anghinare, Ceai Verde, Papadie, Spirulina cu Catina, e ok?

Sau ce parere aveti despre asta?
Ea de asemene tine o diata, mananca la ore exacte si face sport dar nu are rezulatate asa mari.
Din acest motiv ar vrea sa incerce si cu acele pastile.
Dar are o retinere deoarece ii este frica sa nu se ingrase mai tare dupa ce renunta la ele.
Voi ce credeti?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Să mănânci păpădii ca să slăbeşti... din ce catacombe ale minţii vă vin idei din astea?

| Sn4k3 a răspuns:

Sa manance putini carbohidrati si sa fie in deficit caloric si o sa slabeasca + sa bea multa apa ca sa mai taie din pofta de mancare. Ceaiuri si plante n-are decat sa incerce, doar nu sunt medicamente sa aiba efecte adverse, dar fara ce am spus mai sus degeaba incearca.

| Donsavas a răspuns:

Renunta la zahar si bea mai multa apa! Este suficient cat sa slabesti 10 kg intr-un timp scurt. Ai grija cu vergeturile si pielea lasata in urma slabirii bruste! S ar putea ca dupa sa mergi pe la estetica si sa dai bani pe tratamente de infrumusetare.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sportul cat mai mult e cel mai bun, pastilele nu ajuta la nimic.

| peperonies a răspuns:

Da sa nu cumva sa se chinuie sa nu mai manance lucruri care ingrasa. zi-i sa continue cu pastile, kabala, miracole si ghicitori.

| ziftode a răspuns:

Pastilele BUNE sunt frectie la picior de lemn, eu personal (care sunt gras si sunt atent fara sa vreau la orice chestie despre slabit, si nu am auzit de nimeni, niciodata sa slabeasca asa)
iar ca sa dovedesc, ca, chiar sunt atent la din astea, am auzit ca:
sa fie foarte, foarte atenta, sunt o tona de pastile contrafacute care contin chiar substante categorisite ca otravuri si care chiar fac rau!

| Lisaszzz a răspuns:

Părerea mea e că pastilele nu sunt bune. sportul e soluția