| anonim_4396 a întrebat:

A incercat cineva sa slabeasca cu ceai verde, adica s-a vazut ceva sau nu? Am 53 Kg si as vrea sa ajung la 48!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Dupa BMI, esti foarte bine cum esti acum, daca scazi la 48 kg, inca esti in limite normale, dar foarte aproape de subponderal.
Sfatul meu: tine-te de o dieta variata si sanatoasa si fa miscare. Daca tot slabesti si te ingrasi, asa cum se obisnuieste... ti se lasa sanii mai repede. straight face
Scuze ca ti-am zis asa pe sleau.

| bombonica22 a răspuns:

De ce toate fetele luati ceaiuri, batoane porcari... cand puteti sa mergeti la sala la inot, pe langa ca slabiti uniform si frumos fara a creea probleme tranzitului intestinal, va inaltati, inima, plamani sanatosi. eu iti recomand din toata inima sa faci inot este cel mai bun sport care iti pune in functiune toti muschii corpului cu un aspect neted si sanatos fara celulita, uite eu fac inot de 4 ani si mi-am cladit un trup foarte zvelt si de invidiat ( toti zic ca ti se lateste spatele, dar nu este adevarat in ani se face spatele lat numai daca faci inot de performanta ) :* succces

| Pufi1999 a răspuns:

Nu!

| DeeaLoveAngels a răspuns:

Da, eu am incercat si slabesti, dar putin, 1-2 kg pe luna daca bei in fiecare dimineata si seara. Dar nu te inteleg, esti foarte ok, de ce vrei sa mai slabesti?

| Anda1708 a răspuns (pentru DeeaLoveAngels):

Nu sunt foarte ok, pentru inaltimea mea de 1. 60 m sunt prea multe kilograme, trebuie sa mai dau jos...

| DeeaLoveAngels a răspuns (pentru Anda1708):

Eu cred ca pentru inaltimea ta e ok. Nu trebuie sa fii nici excesiv de slaba. Parerea mea, faci cum vrei. Dar daca vrei sa slabesti nu te baza doar pe ceai verde. happy