| sodobar a întrebat:

Buna,am o problema de vreo 4 luni,perioade cand ma doare putin in partea dreapta de buric, la 1 cm sau 2 in jos si tot asa in dreapta, am fost palpat de 2 medici pentru apendicita nu au depistat, analizele de sange le-am facut de 2 ori in doua locuri diferite si bune nici leucocitele nici vhs marit,ecograf am facut la doctorul de familie si a zis ca am ceva probleme cu fierea si inceput de gastrita,dar totusi o sa ma mai duc la un gastroenterolog pentru un ecograf ceva,eu ma tot gandesc ca ar putea fi apendicita si de asta imi e teama, de 4 luni e durere nu s-a agravat,au fost perioade in care nu am simtit nimic chiar de cateva saptamani,in momentul durerii aveam multe gaze si greata, a mai patit cineva de genu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Daca era apendicita,erai mort de mult,de oarece se infecteaza,iar dupa infectia se raspandeste in corp, eu am fost operat de apendicita si stiu unde este situata, tu nu suferi de apendicita, mai bine te-ai duce la un control sa fii sigur ce este, funda?

| Corina2590 a răspuns:

Bună! Fa un coproparazital din ce spui tu sunt șanse peste 80 % sa ai un parazit, giardia cel mai probabil. Apenticita nu este la sigur ca nu rezista 4 luni cu durerea și gastrita este exclusa trebuia sa te doară în partea de sus nu de jos. Daca ai observat și o pofta mai mare de dulciuri în ultimele luni la sigur ai un parazit intestinal.Sanatate!

| sodobar explică (pentru Corina2590):

Am uitat sa specific ca am facut si analiza aia dar asta la inceput, pentru siguranta o repet si acum, multumesc oricum pentru raspuns.