| sodobar a întrebat:

Salut,am o problema de cateva luni,mai exact septembrie 2016, dureri in partea dreaptă de scurta durata,nu puternice, 3-4 cm de buric in dreapta si 2 in jos,f rar apare si in partea stanga,mai am greata,dar nu am vomat niciodată,am multe gaze,am fost pe la multi medici,am facut analize de sange,bune,ecografii bune,ultima data am fost trimis de doctorul de familie la chirurgie,si mi-a zis ca nu am nimic dupa consult, m-a palpat de mi-au iesit ochii din cap si nu am apendicita.Am tot incercat regimuri,nu fac legatura cu nimic,un sfat ceva? Sincer eu ma tot gandesc sa nu fie apendicita dar nu prea are cum, de atatea luni nu s-a agravat si chirurgul a zis ca nu.Ce as putea sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Vinsieu a răspuns:

Schimba medicul internist. Am fost si eu cu cineva din familie la vreo 4 si dintr-o birfa am aflat de un medic "care vede bine la ecograf" (asa s-a exprimat btrina). A vazut ce nu au vazut altii ani de zile.

| AnonimaTimida a răspuns:

Si eu zic ca tot apendicita sa fie daca nu ceva hernie.
Incearca antiinflamatorii 3-5 zile apoi vezi ce faci.
Mai mergi pe la doctori dupa