| Anida_Chis_1997 a întrebat:

Ieri am cazut pe mana si imi este umflata de la cot in jos dar imi pot misca mana daca este nevoie pot sa o si indrept dar ma doare si imi este tot umflata. Multa lumea mi-a zis ca imi este rupta si nu stiu ce sa cred. Oare imi este rupta?
Va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Victoria18 a răspuns:

Da, poate fi umflata. Este bine sa te duci la doctor pentru investigatii. Bineinteles ca exista posibilitatea sa fie doar o luxatie. Un doctor iti poate zice cel mai bine ce si cum.

| Anida_Chis_1997 explică (pentru Victoria18):

Da dar cand este rupta poti sa o misti?

| Anida_Chis_1997 explică (pentru Victoria18):

Dar daca ar fi rupta as putea sa o misc?

4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Mergi si fa radiografie, poate fi o fisura si in acest caz va trebui sa stea 3 saptamani imobilizata ca sa nu se deplaseze

| Victoria18 a răspuns:

Poate fi rupta*