| Geo445 a întrebat:

Buna, am si eu nevoie de un sfat! Zilele trecute m-am simtit foarte rau si am facut temperatura, ma durea si o masea, dar mi-a venit si menstruatia si normal ma tine cam 5 zile si imi curgea mai mult dar acum ( din cauza ca am luat mai multe pastile ) m-a tinut 2 sau 3 zile si a curs mai putin. Este ceva normal? Este posibil sa vina mai devreme luna urmatoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Leea1405 a răspuns:

Important este sa nu faci abuz de medicaminte, ia doar in caz de urgenta, in caz ca nu mai suporti si nu te simti in stare sa faci nimic din rutina zilnica. Sa dureze numai 2 sau 3 zile este normal pentru un ciclu neregulat, asa este in primii 2 ani de la instalarea menstruatiei, deci nu iti face griji. Mai devreme este posibil, dar asta nu poate fi spus sigur, organismul tau stie cand e timpul sa iti vina menstruatia din nou. Pana atunci, numai bine!

| Geo445 explică (pentru Leea1405):

Multumesc din suflet

1 răspuns: