| L0ve a întrebat:

Buna
am si eu o intrebare:
cum sa-mi organizez mesele pe zi tinand cont ca am un program cam nasol?
adica ma trezesc la 9, 10 sau 11 dimineata
la 12 sau la 13 ma duc la scoala
si ma intorc la 6
si ma culc la 12, 1 >noaptea...:"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Demoiselle a răspuns:

Buna! Si eu sunt in curs de a-mi modifica programul, cu scopul de a avea un mai bun randament la scoala si de a avea o viata mai ordonata in general.
Eu iti propun sa iti faci mai intai ordine in programul de somn - sa te trezesti si sa dormi in fiecare zi la aceleasi ore. La inceput va fi mai greu, dar incearca totusi...si eu incerc!
Trezeste-te sa zicem la 9:00 si ia micul dejun. Pe urma ia pranzul(ceva mai consistent)la ora 12:00 inainte sa mergi la scoala. Pe la ora 15:30 - 16:00 ai putea sa iei o gustare la scoala, iar seara cand ajungi acasa sa zicem la 18:30 - 19:00 cina!
Bineinteles ca sa te trezesti la ora 9:00 ar trebui sa te pui la somn in jurul orei 23:00.

3 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Eu mananc pe la 11-12 cand ma trezesc apoi pe la 3-4 si seara pe la 7-8

| Carton a răspuns:

Asta e program nasol? laughing))) Mi se pare destul de normal lol
Cand te scoli mananci imd, apoi la scoala pe la 3 mai mananci ceva si cand vi acasa pe la 6-6:30 mai bagi ceva la stomac si gata

| sasukeand a răspuns:

Pai am acelasi program si iti spun cum sa faci. laughing Eu ma trezesc la 10 si cum ma trezesc mananc masa de dimineata. Dupaia cand incep la 12 pe la 11:45 mananc de pranz. Daca incep la 13 mananc pe la 12:45. La scoala mananc un sendvis daca vreau. Apoi la 6:30 cand ajungi acasa mananci o masa consistenta de seara si daca mai vrei pe la 22 sau 23 mai mananci niste sendvisuri. Sper ca te-am ajutat.