| Shuellen a întrebat:

am si eu o problema cu pielea de pe gambe,mai exact pe piciorul drept.Mi-au aparut niste zone rosii iesite in relief ca o iritatie, insa ma ustura si mananca foarte rau.imi apar in special dupa baie si raman asa vreo 3-4 zile.Cat timp se vindeca se elimina o substanta incolora, apoi se formeaza o coaja deasupra.La sfarsit raman doar niste semicercuri rosii si pete putin diferite de culoarea pielii.Apar doar pe partea exterioara a piciorului. Aveti idee ce poate fi sau macar cum scap de senzatia de mancarime, pentru ca nu pot dormi toata noaptea.Multumesc:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

Apeleaza cu incredere la medicul de familie si bea zilnic apa, iti va disparea.

| EdiC a răspuns:

Apeleaza cu incredere la medicul de familie si bea zilnic apa, iti va disparea.