| WeedOo a întrebat:

Buna am si eu o problema de vreo 2 saptamani in coace in fiecare zi aproape imi curge sange din nas fara sa simt nici o durere nimic pur si simplu stau la pc sau la scoala si imi curge sange din senin
Cine poate sa imi zica si mie ce am sau ce as putea sa am si ce trebuie sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fluturas2 a răspuns:

Sangerarile nazale sau epistaxisul sunt scurgeri de sange ca urmare a ruperii sau cresterii permeabilitatii vaselor sanguine. In general, pot sa apara la persoanele care prezinta simptomele racelii, ale gripei sau ale alergiilor cronice (de genul rinoree, stranuturi frecvente sau mancarimi).

Pe de alta parte, exista si cauze minore care pot provoca o sangerare nazala: corp strain introdus in nas, lovitura in aceasta zona, administrarea unor medicamente ca aspirina, existenta unui vaporizator in casa, deviatie de sept, lipsa vitaminei K din organism.

4 răspunsuri:
| Nousername a răspuns:

E ca in filmul horror "the ring ".
Super strange.

| lola79 a răspuns:

Pai se poate sa fie din cauza soarelui si eu am patit vara trecuta trebuie sa stai culcat pe spate, pastilele nu ajuta la nimic sau poate ai o vena mai sensibila

| dianaaelena a răspuns:

S-ar putea sa-ti fi crescut tensiunea. Nu trebuie sa te sperii. Consulta un doctor si daca este adevarat ce iti spun iti va recomanda ceva...

| Papusa_1623 a răspuns:

Salut am patit si eu m-am dus la spital si mi s-a spus ca e de la raceala dar mai bine sa consulti medicul