| natalya a întrebat:

Am si eu o problema...Luna trecuta mi-a inatarziat menstruatia 7 zile si acum mi-a venit cu 14 zile mai devreme.Care ar putea fi cauza/cauzele? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dereglări hormonale, răceală, stres, emoţii, chist ovarian, etc.
Un ecograf 4D şi vezi cum stai cu zona pelviană.
Cu plăcere.
Pa, pa.

soothe
| soothe a răspuns:

Stresul, oboseala, alimentatia, problemele emotionale, tratamente cu medicamente, frigul, caldura, etc

| Oanny a răspuns:

Daca ai sub 18 ani inseamna ca inca nu ti sa reglat, daca ai peste 18 ani... du-te la medic

| Farcas a răspuns:

Daca nu ti-ai inceput viata sexuala si esti in primii 2-3 ani de la prima menstruatie, nu ar trebui sa iti faci griji, e posibil sa fie ceva dereglari hormonale... Daca insa ai menstruatie de mai mult de 2-3 ani, un control la medic nu ar strica.