| VadSuneteAudCulori a întrebat:

Cam cat ar costa un aparat dentar? pe fiecare dinte sau cu sarma.cum e cu el? nu va deranjeaza?

Răspuns Câştigător
| Didu a răspuns:

Pretul difera de la un cabinet la altul[imi aduc aminte ca eu am dat 3 milioane jumate pe el. dar acum mult timp]. Am avut si eu aparat dentar acum vreo 5-6 ani si pe dintii de sus, cat si pe cei de jos. Nu a fost incomod, numai ca trebuia sa ii acord mult timp [trebuia sa il spal destul de des si sa am mare grija unde il pun]. In cazul in care vei avea, fii linistit/a ca nu e mare lucru, iar daca ti-e teama ca prietenii vor rade, te inseli.Eu in prima zi m-am dus zambind la scoala si le-am aratat tuturor aparatul.Eram asa entuziasmatalaughing. Apoi au inceput si altii sa mai poarte.

6 răspunsuri:
| Kenny a răspuns:

Aparatul dentar nu ti-l pui tu de capul tau, te duci la dentist, el te consulta si hotareste de ce fel de tip de aparat ai nevoie. La inceput poate fi putin enervant, dar dupa ce te obisnuiesti nu mai ai probleme.

| Azul a răspuns:

Eu port aparat dentar fix (am purtat si mobil), pe mine m-a costat in jur de 12 milioane...la inceput m-a deranjat...prima data cand am incercat sa mananc m-a deranjat si nu puteam, iar dupa vreo 2 zile m-am obisnuit, acum il am si nici macar nu simt ca il am in gura. Ma simt perfect.
fundita?:*

| R0011 a răspuns:

Eu am aparat de ala pe fiecare dinte. Cam primele 2 saptamani a fost mai incomod, dar dupa aia m`am obisnuit cu el si acum parca nici nu-l am in gura`. nu-l mai simt... e bine cu el numai ca dupa ce iti mai strange sarmele, cateva zile te dor dintii. cred ca, costa intre 600 lei si 800 lei... depinde si de medicul dentist`. Sper ca ti-am fost de ajutor. NOroc!

| FulgerMQ a răspuns:

Eu pe ala mobil am dat 3 milioane, dar nu a dat rezultate acum am unul fix de 2 ani si am dat 9 milioane pe el dureaza ceva timp pana te obinuiesti adica te va durea cateva zile depinde.

| clawss a răspuns:

Depinde de problema, dar poate sa coste intre 200-2. 000 de lei

| alyvaly a răspuns:

Eu am dat 500 euro partea de sus si 500 cea de jos si are rezultate foarte bune