| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Am unghia de la picior degetul mare jumatate innegrita ca m-am lovit rau la unghie acum aproape o saptamna si nu ma doare si unghiile nu pot sa le fac cu oja ca n-a voie la scoala.
Si nu stiu ce sa fac.

Cel mai bun primeste funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mdaria a răspuns:

Si te deranjeaza cum arata? Nu te preocupa, poti sa-ti pui un plasture sa nu se vada, dar in timp oricum dispare culoarea.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O lași în pace, va crește și vei îndepărta unghia bolnavă prin tăierea ei o dată la săptămână.
Pa, pa.

| DoriKat a răspuns:

Trebuie doar sa astepti. nu-i poti face nimic. sau poti sa-i desenezi ochi si gurabig grin. unghia va creste de la sine si partea neagra o vei taiahappy

| Xtasy_Marshal_1992 a răspuns:

O "tunzi" cand creste si in rest totu o sa fie ok. Nu-ti face griji ca nu-ti va pica doar sa nu te lovesti iar...

| SaVa13 a răspuns:

Am patit si eu si mi-a trecut dupa 1 saptamana jumate.E din cauza ca s-a strans sange acolo si nu poate iesi.Trebuie sa o tai cand crestehappy

| DannyFlorry a răspuns:

Poti purta balerini sau tenisi, ca sa nu se vada...si in timp o sa dispara... sper ca te-am ajutat! kiss