| anonim_4396 a întrebat:

De cca. 6 zile bunica mea prezinta anumite simtptome precum,oboseala,ameteala,stari de greata, lipsa poftei de mancare, totul incepand cu tremuraturi. Pe langa toate astea doar in prima zi, sustinea ca are anumite dureri in partea abdominala. La inceput am crezut ca e o banala raceala,a fost la doctor, a facut investigatiile necesare si nu a gasit nimic,cu exceptia ficatului cu foarte mai "gras" decat ar fi trebuit. Intrebarea mea este,ce ar putea avea? Cum sa o tratez? I a prescris medicul anumite medicamente, dar starile de voma, oboseala si ameteala nu inceteaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Contacteaza /mergi inapoi la doctorul la care ati fost.
Spune-i ca starea nu se-mbunatateste, dimpotriva.
Sa-i faca, eventual, o internare pentru investigatii mai profunde, la un spital mai bun, de interne.

| Violleta2022 a răspuns:

Se cheama Steatoza hepatica si este determinata de infiltratia de grasime in ficat.
Steatoza hepatica netratata duce la ciroza hepatica si moarte.
Bunica ta ar trebui sa se apuce serios sa slabeasca, ca ficatul sa elimine depozitul de grasime si usor-usor sa ia vitamine specifice ficatului, sa incerce sa-l regenereze.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce te face sa crezi ca ai sa gasesti raspunsul pe un site unde media de varsta este de 12 ani?

schimba medicul

| CuriousStuff a răspuns:

A facut un set de analize? Cum au iesit? Pot fi extrem de multe boli care au simptomele astea, de fapt, majoritatea bolilor au simptomele asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problemele batranetii.la un moment dat va inceta sa lupte si se va preda intru totul, firii celei firesti care pe toate le asaza la locul lor.