| Popey a întrebat:

As vrea sa ma mai ingras la picioare si la fundlaughing Cum as putea sa o fac? Fara sa ma ingras si la burta?! Help me pls! Ms!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Echaursi a răspuns:

Sa faci activitati de genul :
Mersul cu bicicleta;
Mersul pe role;
Mersul pe gheata cu patinele;
Miscare zilnica;
Exercitii acasa sau la sala, pe un scaun mic,sau un prag inalt,urci cat un picior si pe unu il lasi in spate,si faci asa cu ambele,si schimbi,tragi la piept : gen calci cu stangul,calci cu dreptul dupa calci cu stangu ridici dreptul la piept,calci dreptu,ridici stangul la piept.
Si tot asa pana cand te vor durea picioarele, bine "durea". O sa vezi mai tarziu modificarile, daca vrei ceva de moment, accelereaza exercitiile.

Si faci asa de 2 ori pe zi.

Funda?

| Iordache_Diana_1997 a răspuns (pentru Echaursi):

Pai si daca faci sport nu slabesti?

4 răspunsuri:
| tottalystar a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci...si eu am aceeasi problema dar incerk s ma obisnuiesc asa crying(.
daca afli u ceva s imi zici s mie big grin
pana l urma...cine te place...te place asa cum esti, nu cum ai vrea sa fiiwinking

| semix a răspuns:

Salut. cam da exercițiile sunt singura modalitate, bine depinde de organism ( grăsimea se depune prima data în regiunea burții, şolduri). ar fi bine sa faci exerciții pentru tot corpul, și asa ai un corp sănătos nu doar picioare frumoase :P a da și inspirate de aici http://www.youtube.com/watch?v=Dfr4gPb_JT4. multă baftă :D

| BoRaK_7316 a răspuns:

Sa Mananci doar 1 data pe zi si atunci toata cantitatea de mancare pe care tu o consumi se duce Pe Fundbig grin fundita plzbig grin