| SwweetGirlFuny a întrebat:

Buna as vrea sa stiu la ce varsta ti se schimba vocea? multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Pai vocea nu ti se schimba instant, ca si cresterea...ca la fete sanii, ci in timp, incepand de pe la 13 sau 14 ani, si cam dureaza 2-3 ani, si in timpul acela poti scoate niste sunete aiurea, vocea fiind in schimbare, poti chiar ragusi cat de cat des.

4 răspunsuri:
| Laura1092 a răspuns:

Baieti 12-13, maxim 15
Fete 11-12

| AikkoxD a răspuns:

La băieţi, de la 14-15 ani.
La fete, cam de la 16, dar nu o să fie mare diferenţă.