| IoanaPuppy31 a întrebat:

Aseara mi-am insotit prietenii sa fumeze iarba. M-am indepartat de ei ca sa nu inhalez si eu fum din acela insa cand am fost in preajma lor s-a simtit un miros si nu mi-am dat seama ca fumau langa mine. Era prima data cand am avut de a face cu iarba,n-am mai vazut sau consumat inainte. Si am inceput sa ma panichez sa fiu nelinistita dar in acelasi timp ma simteam high si radeam din orice, chiar si halucinatii aveam, vedeam spre exemplu un porc in miniatura cum trecea strada, simteam panze de paianjen pe maini. Gura imi era uscata. Acum am pupilele dilatate si ma simt ok..insa am o senzatie de disconfort abdominal si putina greata insa nu am vomat. De mancat am mancat si am baut multa apa. Maine am examen si vreau sa scap repede de efect. Ma puteti ajuta cu un sfat? Nu vreau sa afle parintii si nici sa merg la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cum sa scrii ma asa ceva pe net laughing))

| NLS a răspuns (pentru Adry05):

Maine va posta din nou si te intreaba cu cat dai marfa. laughing

| LPCTSTR a răspuns:

Te rog, mai gandeste-te la ce ai facut si dupa scrie din nou.
Ai fumat iarba? Nicio problema(pentru noi), suferi.
Fara doctor si nici sfatul parintilor nu faci nimic.
Data viitoare ai grija sa nu te si spanzuri ca vad ca multor plozi redusi la minte le trec prin gand sa testeze "senzatiile" pe care drogurile le ofera.
Sper ca maine sa reusesti sa iti amintesti o doaga din ce probabil (si sper) ca ai invatat avand in vedere ca unii neuroni d-ai tai inevitabil au murit.
Saraca de tine, te strici la 14 ani si inca stai cu frica parintilor.

Macar erai consitenta de efecte?

| Donsavas a răspuns:

Eu cred ca tu ai fumat. Nu a fumat niciun prieten. Tu cunosti toate simptomele si acum esti stresat fiindca te ai drogat. Atunci probabil ca te simteai bine. Nu mai consuma ca ajungi pe la doctor! Ferește te de consumatori si vânzători sa nu ai probleme cu poliția! Părinții nu vor afla cata vreme nu mai bagi in tine substanțe interzise.

| Crackman a răspuns:

Beam mult lapte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durerile abdominale și greața e din cauza ca ai mâncat „ce-ai prins" laughing de la apă în exces...relaxeaza-te,ești bine, bea lapte, face bine și dimineață un eferveșcent cu calciu, un red bull și ești ca nouă laughing nu te mai gândi la asta!(face bine)

| catablondu a răspuns:

Hello,
Efectul trece de la sine in ceva timp. Iesi, plimba-te, stai la aer curat si o sa fie ok. Ia-ti o inghetata, un suc ceva sa-ti treaca starea de greata.
"Ai tras pe nas" fara sa vrei.
big grin
Nu e de speriat, dar sfatul meu ar fi sa nu-ti mai insotesti prietenii la activitati pe care nu vrei sa le experimentezi.

| Irina_Angi_1970 a răspuns:

Pune pe abdomen o compresa cu spirt sanitar.Mananca putina lamaie pentru greata. Pune-te cu compresa in pat acoperita.Pt ca compresa trebuie sa iti incalzeasca abdomenul. Sfatul meu nu inlocuieste tratamentul unui medic. Daca vezi ca ti'e rau du-te la un medic, ca sa poti maine sustine examenul.Si ar trebui sa nu mai participi la astfel de intalniri.