| Mongo a întrebat:

Am o problema minora cred... 2 saptamani la rand aproape in fiecare zi am fumat iarba, iarba asta avand o concentratie destul de mare de thc, din ce am simtit eu, faza e ca am avut un atac de panica fix inainte sa ma ia somnul, o frica intensa, batai ale inimii foarte rapide, ameteli si halucinatii... oare sa fie si de la asta? N-am mai fumat iarba de ieri seara si acum am pupilele dilatate. Oare sa fie de la iarba? Prima oara cand patesc asa ceva. Cine stie cum e si a mai fumat sa-mi spuna si mie, mersi, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Incearca sa fumezi mai rar, asa si thc-ul pe care-l iei va avea un efect mai intens.
E adevarat ca thc-ul in timp iti da o stare de anxietate, insomnie, ameteala, in untel cauzuri si halucinatii. Trebuie doar sa te lasi de ea putin sa-ti revii iar dupa aceea sa fumezi mai rarut. In triburi in jurul lumii nu se folosea ca fumat ci in mancaruri sau ceaiuri, nu-ti pot recomanda nimic aici, dar pot sa zic ca efectul este total diferit si mai benefic decat fumatul

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este DOAR de la iarba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine stie ce ai fumat tu. Ca iarba nu iti da halucinatii.
Si pupilele se dilata cand fumezi, nu cand nu fumezi.
Pentru ca atunci corpul se relaxeaxa.

| Mongo explică (pentru anonim_4396):

Am fumat iarba man crede-ma, daca tragea I 2 fumuri, te lua destul, thcu poate sa si ti le dilate pupilele sau sa ti le contracte happy

| GabrielDaniel01 a răspuns:

Da normal ca de la ea e, asta e dependenta pe care o creeaza, poate deveni si mai grav, cel mai bine incearca un ajutor medical