| Cristinuș24 a întrebat:

Am miopie mica si recent am fost la oftalmolog pentru o cosultatie. A fost prima data cand mi-a pus doctorul niste picaturi pentru dilatarea pupilelor si mi-a zis ca efectul o sa dureze 4 5ore. Intr-adevar n-am mai vazut la apropiere cateva ore dar aveam pupilele f dilatate( mi-a pus doar de 2 ori la un interval de 10min). Urmatoarea zi vedeam clar dar tot aveam pupilele dilatate. E normal? Sunt fata si am 16 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, atropina te lasa cu ochii razbelitz undeva spre 48 de ore chiar. Ma mira totusi ca mai sunt care practica barbaria asta avand in vedere ca exista echipamente foarte performante cu care sa ti se uite in ochi...