| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Astăzi, am călcat întâmplător în iarbă și un păianjen negru păros s-a agățat de degetul mijlociu de la picior și m-a mușcat. Bă, așa o durere de mare am simtit încât credeam că am ramas fără deget, dar m-am uitat si el mi-a jupuiat jumatate de piele de pe deget. Pur si simplu a imbrățisat degetul și nu dadea drumul iar eu l-am apucat si l-am smuls de acolo. Credeți că e mai bine sa merg la medic sau va trece singur? Ce să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

La ce filme de groaza te-ai uitat? laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Daca nu ai chef sa ma ajuti, pur si simplu ignorai intrebarea, ca nu e deloc sensul sa faci glume pe seama mea cand eu stau si sufăr.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te plictisesti si faci glume pe aici, macar baga ceva mai bun laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Du-te dracu

Răspuns utilizator avertizat
| 4evergentleman a răspuns:

Chiar la urgenta recomand.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Mergeți la medic. Când l-ați smuls să nu fi rămas ceva din clești. Oricum e bine o vizită la medic.