| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Ați avut vreodată un surub in picior? Dacă da, după cât timp ați fost operați pentru scoaterea lui? Cât a durat recuperarea? După cât timp ați putut merge la servici/școală? Vreau să știu aceste lucruri, deoarece trec printr-o situație de genul(mi-am fracturat maleola și epifiza distală și a trebuit să mi se pună un șurub în picior)
Rog seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Da
un an, nici mai devreme, NICI mai tarziu (dupa aia sunt foarte greu de scos)
recuperarea a fost identica la fel ca fara suruburi/tije: cateva saptamani nu am avut voie sa calc deloc pe picior, iar apoi incet, incet

| geani87 a răspuns (pentru Brizbriz):

Cam câte săptămâni?

| Brizbriz a răspuns (pentru geani87):

Nu mai stiu, iti spune doctorul cand te duci sa iti scoata ghips-ul
pentru ca dupa ce ti-l scoate, poti sa incepi sa calci pe el... incet, INCET

| Crackman a răspuns:

Bunica mea a avut tije iar dupa un an abia abprimit ok-ul sa le scoata