| Ana19993 a întrebat:

Azi e a45-a zi de la ultima menstruatie aceasta fiind pe 20 august si a durat 3 zile+2doar scurgeri ca de obicei.Tot in august am luat cunoscutele pastile roaccutane dar le-am intrerupt in 3 octombrie pentru ca am inteles ca pot influenta.De atunci nimic.Am facut 6 teste de sarcina la interval de o saptamana fiecare de tot felul de firme.La medic nu pot merge decat prin decembrie pentru ca nu sunt in tara.Am mai avut o colega care a spus ca nu i-a venit 3 luni dar dupa acea a venit normal.Schimbarile pe care le-am observat sunt urmatoarele:ma doare putin sanul stang,obosesc mai repede(dar din auguat m-am apucat de unghii deci poate fi aceasta cauza),gaze, poate putin umflata burta si stari de ameteala de max 2 ori pe zi de cate 5 dec dar asta patesc in fiecare an toamna.Saptamana trecuta am luat vitE si tot in ziua aceea m-a durut ovarul drept.Nu stiu ce sa cred dar voi mai face maine un test oricum dupa atatea teste e imposibil sa fiu insarcinata. Daca e o dereglare hormonala ce e de facut? Multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca si chiar nu am chef de mesaje gen felicitari va fi baietel sau fetita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Ai mai pus de cateva ori aceasta intrebare. Vorbeste cu medicul de familie care te va indruma unde trebuie (ginecolog sau endocrinolog). Nu te juca cu sanatatea ta, poti avea o problema care netratata poate duce la infertilitate sau chiar mai rau.
Este aproape imposibil sa fii gravida, parca ai sus in alta intrebare ca ai avut o menstruatie dupa contact. Si ar fi iesit macar unul din atatea teste. Ai o dereglare hormonala sau o alta problema jos.
Presupun ca problema ta reala este ca esti minora si iti e teama ca parintii sa nu afle ca ti-ai inceput viata sexuala. Daca ai nevoie de un sfat, contacteaza-ma pe privat.