| alexuta029 a întrebat:

BUna. Azi m-am lovit la degetul de la piciorul stang (cel de langa cel mare ) si ma doare. E putin umflat iar vanat nu prea e. M-am dat cu un gel si am zis ca trece dar vad ca ma doare tot mai tare cand calc. Am mai patit asa la mana si nu era grav. o entorsa care trecea in 2 sapt dar trebuie sa imi treaca pana maine seara ca am antrenament la gimnastica si nu pot lipsi. Va rog ajutati.ma ce sa mai fac?!
Ajutooor! repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Fasa elastica si antiinflamatoare. Totusi ti0as recomanda un minim repaus de la antrenament ( 3-5 zile). Sanatate!

| Mayuri a răspuns:

Diclofenac crema+imobilizare cu bandaj