| anonim_4396 a întrebat:

sad
cand merg la baie urinez des si putin adica sacadat se opreste cateva secunde si vine iar ca sa spun asa.
ce poate fii?
stiu ca trebuie sa merg la medic dar urasc ginecologii...in fien vreau intai sa va cer parerea asta mi se intampla de cateva zile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Este o infectie urinara.
ia Urinal, Cystone, capsule cu merisor sau Urinosalm, acestea provoaca diureza, vindecand caile urinare si facilitand curatarea acestora de bacteriile care cauzeaza infectia.
tu ai stat in frig, dar nu conteaza, infectia urinara apare si de la acest lucru.

| danielaxyz a răspuns:

Ia Urogen, e din plante, il gasesti la plafar

| anonim_4396 explică (pentru danielaxyz):

Dar pentru ce e?
sau ce crezi ca ar putea fi?
si cat costa?

| danielaxyz a răspuns (pentru anonim_4396):

E pentru o infectie urinara/raceala usoara, nu stiu exact cat e dar nu e scump

| anonim_4396 explică (pentru danielaxyz):

Ai folosit si tu? sau ti-a prescris medicul are efecte sau poate agrava unele produse pot agrava fara sa fie recomandate de un medic

| danielaxyz a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,am folosit, am mereu in casa si iau cand e nevoie, e din plante si nu are efecte secundare

| anonim_4396 explică (pentru danielaxyz):

Multumesc pai daca mai persista chestia asta o sa folosesc

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o răceală abdominală sau de o infecţie urinară.

TREBUIE să mergi la un control la medicul de familie de la care vei primi Trimitere la analize ( sumarul de urină cu antibiogramă, preferabil ) şi, eventual, Trimitere la medicul specialist.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......adulti_596

http://www.sfatulmedicului.ro/......tiala-_589

http://www.contraboli.ro/......mplicatii/

Toate cele bune.

| david1234567890 a răspuns:

Cred că este o infecție a vezicii urinare - cistită, chiar dacă urăști ginecologii apelează la nefrolog.

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Sigur ai racit. Ai stat cumva in ploaia, frig sau desculta pe gresia rece?

| anonim_4396 explică (pentru MihaiEdy1993):

Pai normal acum 2 sapt am fost la o spuma party cand am iesit aram leoarca si am stat afara am mancat cu niste prieteni si batea vantu si era un frig maxim si am ineput sa racesc si acum mai sunt racita putin dar nu stiam ca in partea de joc fiindca asta-i numai de cateva zile si nu-mi aduc aminte sa fii stat pe gresie sau pe ceva rece si i-am spus si la mamii si a spus ca poate am nisip la rinichi deja sunt speriata

| LisaZafre a răspuns:

Cum spune si Edy, ai racit. Fa bai calde din sezut 4-5 seri la rand si iti trece tongue

| anonim_4396 explică (pentru LisaZafre):

Pai eu am racit cum am scris putin mai sus de ce si cu tuse si din astea dar chestia cu urinatu e de cam 3 zile...nu ma doare sau ustura adica cel putin nu simt sper sa treaca sunt speriata mami mi-a spus ca poate e infectie sau am nisip la rinichi i-ar eu n-am patit chestii de genul nici sa racesc