| Ccristina2000 a întrebat:

Mi se intampla o chestie ce ma îngrijorează destul de tare. De cateva zile cand urinez, la sfarsit ma ustură teribil. Astazi am încercat sa vad daca nu cumva e sange. Si este sange. Nu stiu daca urinez cu sange sau daca doar la final e sange dar nu e ok. Nu e de la menstruatie ca trebuie sa-mi vina pe 15 si de 3-4 zile am aceasta problema. Mi-am inceput viata sexuala in urma cu o luna si ma gândesc ca are legatura. Nu stiu ce sa fac. Nu ii spun mamei deoarece ar trebui sa merg la doctor si ea nu stie ca nu mai sunt virgină. Si am dureri destul de mari acolo. Ma ințeapă intr-un fel si am senzatia ca vreau mereu la baie si cand merg vars vreo 3 picaturi si ma ustura si acele picaturi cel mai probabil sunt de sange. Ajutor va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Este infectie. Trebuie sa mergi la ginecolog pentru a vedea daca nu este extinsa, sa faci o urocultura cu antibiograma si sa urmezi tratament atat tu cat si partenerul. Nu conteaza ca te protejezi, tot te poti infecta.
In acelasi timp, opreste relatiile sexuale, pastreaza igiena corespunzatoare.

| darrio2007 a răspuns:

Infectie urinara. Nu are legatura cu ciclul. Nici organismul nu ti-l cunosti, of!

| JicaContra a răspuns:

"dragut"
felicitari, ala cu care ti-ai inceput viata sexuala e taurul comunal (si-o pune cu toate) si ti-a dat o boala cu transmitere sexuala

este clar ca ai o infectie, iar daca iese sange atunci e destul de grav
poti sa faci probleme grave din asa ceva, care sa te bantuie toata viata (de ex. nu mai poti sa faci copii) sau chiar sa mori

deci, du-te si vorbeste cu mama, sau o sa fie MULT MAI RAU!

| Ccristina2000 explică (pentru JicaContra):

Nu e de la asta. Facem protejat mereu

| JicaContra a răspuns (pentru Ccristina2000):

Este clar infectie urinara
si adevarul e, ca imi pare rau ca l-am facut taur comunal pentru ca infectiile urinare apar binemercic si fara nici un sex, mai ales la femei care sunt foarte predispuse la asta

TOTUSI, TREBUIE SA MA CREZI, daca iese sange ATUNCI E GRAV!

mergi la medic, cat poti de repede, in orice forma poti, cu sau fara mama, cu sau fara sa stie ea ca nu mai esti virgina, la doctor incerci efectiv sa il prinzi pe doctor deoparte si sa ii spui ca STII CA AI DREPTUL LA CONFIDENTIALITATE, asa ca sa nu ii spuna mamei ca nu esti virgina

| Paendeo12 a răspuns:

Usturimea la urinare si senzatia de urinare permanenta sunt semnele clare unei infectii. Poate fi vorba de cistita, o infectie care afecteaza foarte des femeile (din motive sexuale, de aceea se spune ca este indicat sa urinezi dupa contactul sexual, sau din cauza bacterilor provenite din zona anusului). Cel mai indicat este sa mergi la medic, care te poate indruma catre un tratament corect. O cistita netratata, poate duce la inflamarea rinichilor. Nu incurajez asta, dar poti merge la farmacie sa ceri ceva pentru cistita. Recomand Cistiflux, pliculete, au un efect rapid si calmeaza foarte repede durerea provenita datorita inflamarii vezicii.