| goergelnecunoscut a întrebat:

cat timp dureaza efectul escapelle. daca fac analizele o sa isi dea seama ca am luat pilula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Nu o să își dea seamana. Durează câteva luni.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Efectele Escapelle se identifica in organism cam 6 luni dupa administrare. La analize se va vedea ca ai un exces de progesteron (fara sa se stie cauza) si hipercoagulabilitate (determinata de progesteron). Nu isi va da cineva seama de la ce, probabil te vor indruma spre un endocrinolog pentru investigatii supliementare (exista multe alte cauze care determina cresterea nivelului progesteronului seric).

| darrio2007 a răspuns:

Dupa numele de aici pari baiat.Tu iei escapelle?