| anonim_4396 a întrebat:

Cate kilograme pot da jos pana in aprilie-martie daca ma apuc acum din octombrie cu alimentatie corecta si mult sport? As vrea sa stiu aproximativ. Am 17 ani.
Mersi funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Daca ai grija sa nu mananci MAI PUTIN decat ai nevoie ca sa te intretii si sa cresti, prin metodele mentionate de tine poti da jos chiar 20 kg.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca o faci corect, ai putea 20 sau chiar mai mult.

| Clorox a răspuns:

Multe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are nimeni de unde sa stie. Sunt foarte multi factori in joc

| DovleacTurbat a răspuns (pentru anonim_4396):

Singurul raspuns capabil, restul's neam cu mama omida cred rolling on the floor.

| Trollman a răspuns:

Poti ajunge la o rata de 1 kg pe saptamana, dar trebuie sa mananci cam 1200-1400 cal pe zi si sa faci cardio + forta

| ajutor517 a răspuns (pentru Trollman):

Cum poti sa-i spui cate calorii trebuie sa manance cand tu nu stii ce inaltime, ce greutate si ce metabolism are.

| Trollman a răspuns (pentru ajutor517):

A mers chestia asta si pentru mine (183 cm) cand aveam 100 kg, si pentru un prieten (160 cm) 70 kg, de asta nu am intrebat, 1200 cal nu is chiar asa de multe si e in general o rata ok