| AlaturideIngeri a întrebat:

Cum as putea sa ma ingras? Am 16 ani, 1.55m si 40kg, mi se pare ca sunt prea slaba. Cel mai bun si eficient raspuns primeste FUNDITA! PS: Rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adrian_Grasuţu_1995 a răspuns:

Sincer ti-as da de la mine cateva kilograme cu cel mai mare drag.(Doar am glumit)

Asa, acum totul depinde de metabolismul tau. daca ai arderile foarte rapide..simplul "mancat mult" nu o sa te ajute.du-te la un medic specialist si fa-ti un control pe baza caruia iti va recomanda anumite pastile. daca incerci sa iei tot felul de suplimente alimentare..sau pastile care-ti provoaca foame nu este bine, pentru ca iti pot afecta organismul. urmeaza-mi sfatul. sper ca vei reusii.

5 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Eu sunt de parere ca inainte de a incepe un regim fie el pentru slabil fie pentru ingrasare sau mentinere trebuie consultat nutritionistul.Pe de alata pare iti recomand sa astepti pana la 18-19 ani cand vei fi sigura de formele tale, atunci poti lua decizii privind silueta.

| AlaturideIngeri explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi si pentru ca nu m-ati luat la misto, chiar o sa tin cont de ele.
Va pup kiss si inca o data multumesc!

| Adrian_Grasuţu_1995 a răspuns (pentru AlaturideIngeri):

Sper ca te-am putut ajuta.dar ai grija..sa nu te ingrasi prea mult big grin. anytime when you need help..TPU is your friend. happy

| knoxfcsb a răspuns:

Da id si vorbim acolo ca stiu mai multe tratamente si app daca ai face si sala ar fi bine ca sala iti provoaca foame

| Finlandianebuna a răspuns:

Ar trebui sa te multumesti, multe fete si-ar dori acest lucru. Oricum nu o sa reusesti sa te ingrasi daca esta iti e felul, asteapta sa Mai cresti si o sa ti se schimbe corpul