| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Cum scap de celulita?
Am pe fund si pe picioare, se vede doar daca strang pielea intre degete, dar o am si nu imi place!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Ia-ti lipogelul anticelulitic de la Tis, am auzit de rezultate foarte bune si rapide cu el, urmeaza sa-mi iau si eu

| Paulaaaaaaaaaa a răspuns (pentru danielaxyz):

Sa imi spui si mie efectul!

| MirunaC a răspuns:

Cel putin o ora de sport pe zi, bicicleta sau alergare, multa apa(cel putin 2 litri), eliminarea zaharului si a grasimilor din alimentatie. Poti folosi crema Cellufight pentru ca intr-adevar functioneaza.

| Weeedha a răspuns:

Harbuzul galben ca aliment si alergat.

| xButterflyxX a răspuns:

Trebuie sa faci foarte multa miscare, o ora pe zi, de 3-4 ori pe saptamana.De asemenea trebuie sa tii un regim, sa renunti la alimentele grase, prajieli, dulciuri, sucuri acidulate.
Iti poti face singura masaj cu ulei de masline amestecat cu cafea timp de 30 de minute, de 2-3 ori pe saptamana, acesta lasa pielea fina si exfoliaza.
Plus ca trebuie sa te hidratezi bine, asa ca bea cel putin 2L de apa pe zi.
Sper ca ti-am fost de folos!

| Paulaaaaaaaaaa a răspuns:

Ei bine, eu merg cu bicicleta si beau apa multa.
Ceva aliment care ma poate ajuta?