| anonim_4396 a întrebat:

daca ascult muzica zilnic la telefon la laptop zilnic imi va afecta auzul in viitor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde la ce volum asculti. Daca asculti ca mine, cu volumul aproape la maxim, atunci cred ca vom intra amandoi in clubul surzilor.

| justadream94 a răspuns:

Daca o asculti la casti, da..chiar foarte tare.depinde si de cat de tare asculti

membrana timpanului oboseste de la atata vibrat si vei auzi din ce in ce mai prost. Evident asta in timp

| nnesuferitu a răspuns:

Eu ascult muzica 4/12 ore la casti ( Skullcandy Hesh2 - Supreme Sound ) si inca n-am nimic. Auzul e afectat de tipul de muzica, eu ascult hip-hop, rap si hardcore hip-hop ( Eminem, DMX si Dope DOD ) iar bassul atenueaza din volum. Daca asculti mettal, house sau drum&basse vei surzii din cauza sunetului fara bass.

| OviSimple a răspuns:

Hey salut daca vei asculta muzica nu tare dar nici incet cam medium nu te va afecta sper ca te-am ajutat