| Trybhkkoerryjttyy a întrebat:

Bună! Dacă trebuie să merg mâine dimineață să îmi fac niște analize de sânge, am voie să fumez azi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In general tutunul dauneaza grav sanatatii ar fi bine sa numai fumezi deloc, iar referitor la ce a spus alt utilizator ca nu ai voie sa maninci nimic este gresit, poti minca in seara asta, maine diminea\ta inainte de analize nu trebuie sa maninci nimic analizele se fac pe stomacul gol, dupa ce iti ia sînge care nu dureaza mai mult de 5 -10 minute, poti minca linistit.Esti fata sau baiat si ce varsta ai?

| ReddY25 a răspuns:

Nu ai voie nici mancare, alcool sau tutun.Se fac pe stomacul gol

| Davyd2001 a răspuns:

Nu ai voie să mănânci nimic, și ar fi indicat sa te abti și de la fumat, până mâine dimineață când o să le faci