| deeyuz a întrebat:

Buna,de 4-5 zile am o stare de discomfort asupra gatului, insa astazi am sesizat o umflatura la aproximativ doua degete de marul lui adam. aceasta umflatura ma doare cand o ating iar cand las capul pe spate simt o usoara tinere. as vrea sa stiu ce este si cum as putea sa o tratez, mentionez ca are cam 2 cm iar la atingere se simnte exact ca un os sau cartilagiu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Rockefeller a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la doctor si sa nu ceri ajutor la persoane necunoscute de pe net a caror cunostinta e limitata sau chiar habar n-au ce vorbesc.Ca sa previi astfel de lucruri pe viitor, ai grija ca pen... partenerului sa fie curat si sa nu aiba boli.

| deeyuz explică (pentru Rockefeller):

Doamne... nu stai... nu este ce ce crezi tu, nu am avut niciodata niciun contact sexual, m-a durut decat trei zile gatul si dupa am inceput sa am starea asta de discomfort iar dupa cateva zile am gasit ''umflatura'' respectiva

| Dinca_Florin_1999 a răspuns:

Salut, si eu am patit asta, eu nu am administrat nimic si a trcut in aproximativ o saptamana sa u mai putin