| alexelu54 a întrebat:

De aproape 2 zile a inceput sa ma doara un dinte(incisivul). Ieri am fost la doctor si a zis sa iau amoxicilina si ceva Ketonal, deoarece ma durea destul de tare(mai ales la atingere); si a zis ca daca durerea persista sa merg azi din nou la el ca imi va scoate nervul sau ceva de genul. Astazi nu ma mai doare aproape deloc(doar la atingere) dar in schimb mi s-a umflat buza, si o parte de deasupra buzei ( cred ca am puroi ). Am luat amoxicilina de 500mg de 2 zile. Astazi ma duc la doctor sincer nu stiu ce imi va face. Intrebarea mea este daca am sanse sa mi se dezumfle pana maine ( SAMBATA ) la ora 17:00? (deorece am ceva programat de mult timp )
P.S: Scuzati-mi exprimarea...
P.P.S: DAU FUNDA! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Pune foaie de varza usor zdrobita si tine citeva ore in gura. O sa se dezumfle. Bine, nu o sa rezolve problema, dar o tine sub control. Plus ca nu bagi in tine porcarii chimice. Nu vorbesc din auzite, am avut o chestie la baza unei masele care imi inflama gingia si cu varza nu m-a deranjat citiva ani buni. Bine, acuma sa nu crezi ca stateam cu varza in bot 24/24...

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cred ca iti va scadea umflatura complet.Iei antibiotic de prea putin timp.Incearca sa nu iesi prin frig, macar pana maine.

| sqrt112 a răspuns:

Nu se va dezumfla complet. şi tot vei avea mici dureri