| Corina64 a întrebat:

Buna, de câteva zile am dureri de cap și menstruale, am luat o data la 24 de ore câte un comprimat de Ibalgin 400mg, credeți ca este o doza prea mare și o sa-mi facă mai mult rău decât bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa fii ok cu dozajul asta.

Citeste cu atentie prospectul si daca ai probleme cu stomaculs au de alta natura mentionata in prospct, schimba cu altceva:

https://www.catena.ro/prospecte/prospect-ibalgin-forte-400mg-x-12cprfilm

| Corina64 explică (pentru Violleta2022):

Nu am probleme cu stomacul, doar o ușoară durere in piept

| Violleta2022 a răspuns (pentru Corina64):

Atunci ar trebui sa fii in siguranta.
sanatate multa!

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Corina64):

Dacă durerea este ușoară nu este problema. Dacă durerea devine mai puternica, pui mana și iei un aerius. Durerea în piept poate fi semnul unei alergi. Dacă ai dureri menstruale puternice poți lua una dintre :
-Nurofen expres forte
- Aulin
-Ketona
Eu le-am folosit din cauza durerilor puternice. Sănătate happy!

| Nirvanaaa a răspuns:

400 de mg pe zi e ok.