| girlllll321 a întrebat:

de cateva zile ma dor ochii, parca au o nuanta de galben si am stari de voma... ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil simptomele tale sunt date de o hepatita. Ar fi bine sa mergi la medic in timpul cel mai scurt posibil.
http://www.i-medic.ro/boli/hepatita-virala

| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Nu îți pot spune cu exactitate ce ai. happy Mergi mai întâi la medicul de familie și cere-i o părere. În caz că nu ai făcut analizele de sânge,urină și scaun cere-i medicului o trimitere ca să poți face, în analize va ieși ce ai.
Sănătatea este mai importantă decât toate și trebuie să o tratezi cu seriozitate. Aici pe TPU primește păreri diferite. Depinde de la caz la caz, pentru că fiecare organism se manifestă în felul său.
Gândește-te că făr sănătate nu poți să faci absolut nimic. happy

Multă sănătate și mult succes!

| katy a răspuns:

Celor bolnavi de hepatita li se face culoarea galbena la ochi, acum Doamne fereste sa nu fie vorba de asta.mergi la medicul de familie si spune-i, el te va ajuta

| salomeea27 a răspuns:

Ai si pielea mai galbena? Daca da inseamna ca ai icter care poate avea diferite cauze. Oricum trebuie sa ajungi pe la un doctor cat mai repede.