| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp ma ingrijoreaza venele foarte vizibile pe tot corpul.Inainte erau putin vizibile pe picioare dar acum au aparut pe intreg corpul in special pe umarul si sanul stang.Eu am pielea destul de alba dar totusi,mi se pare prea mult, venele sunt foarte albastre si groase si imposibil de ascuns.Stie cineva care ar putea fi cauza? Sau daca ar trebui sa imi fac griji? Stiu ca in general e normal sa se vada daca ai pielea deschisa la culoare dar in cazul meu,mi se pare exagerat cele de pe piept sunt super, super vizibile.Chiar si in zona fruntii, in partea stanga am 2 vene mici, la fel de vizibile tot timpul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Foloseste creme cu heparina. O sa dispară garantat.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca te bronzezi, n-o sa se mai vada asa accentuat.

| Alverto a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci o programare la un doctor!
sau sa te interesezi pe net (daca crezi că nu e așa grav) dar înainte de asta sa vezi ce recenzii are acel site