| anonim_4396 a întrebat:

Este vreo problema daca am venele pe corp proeminente? Se vad destul de tare pentru ca unele sunt albastre, altele un fel de violet laughing Am pielea destul de deschisa deci, banuiesc ca de aceea mi se vad asa de tare pe corp. oare am dreptate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Asta era marea ''problema''?

| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu am intrebat daca este vreo problema in speranta ca, cineva mai este in aceeasi situatie cu mine. De ce raspunzi daca dai doar raspunsuri ironice, inutile? Poate pentru mine DA, asta era marea problema, care-i problema ta fetito?

| Florentina9210 a răspuns (pentru LifeIsBeautiful12):

Nu am nicio problema, fiinta! Doar ca asta avem toti, sunt vasele de sange care fara el noi nu am supravietui. Daca tu ai complexitatea asta, nu e problema mea. Eu ti-am zis ca nu ai de ce sa iti faci griji!

| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru Florentina9210):

Draga mea, stiu si eu ca toti avem vase de sange insa nu la toti sunt asa de vizibile. De aceea am intrebat daca este ceva in neregula ori mi se vad mie asa pentru ca am pielea deschisa la culoare. Puteai sa dai acest raspuns din prima.Si nu il consider ca fiind un complex pentru mine ci doar AM INTREBAT, de aceea exista site-ul asta.

| PeFuga a răspuns:

Nu cred ca este nici o problema... ba chiar, in caz ca ai sa ajungi vreodata in spital, lucrul asta o sa te ajute pentru ca o sa fie mai usor sa iti prinda venele sa iti puna o perfuzie si nu o sa perforeze aiurea ca in cazul celor cu vene subtiri si retrase happy

| Piticotu_Raul_2001 a răspuns:

Nu ai tensiunea mai mare fa-ti un control cardiologic.

| Mrsfunny a răspuns:

Si mie mi se vad destul de clar dar asta pentru ca avem pielea deschisa la culoare deci ipoteza ta a fost corecta