| sksoisjssksksosksks a întrebat:

Buna,de un timp am si eu o problema destul de mare si nu stiu ce sa fac.Am o mare scarba fata de carne,pur si simplu nu pot manca si daca as manca o carne as alege sa mananc o carne mai uscata ca sa nu simt ca e carne. Pana acum cateva luni, mancam carne incontinuu, nu aveam nimic insa am inceput sa ma gandesc ca ceea ce mananc este dintr un animal si a inceput sa mi faca scarba si parca si mirosul de carne imi face scarba.Toti cei din jurul meu ma cearta,ma obliga sa mananc carne insa eu simt ca nu pot, din septembrie am aceasta problema, va rog ajutati-ma daca stiti ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce ajutor vorbesti? Vrei sa venim noi sa discutam cu parintii ati sau sa-ti ascundem carne ain pastile sau sub foi de ceapa, ca sa nu o vezi?
La problema ta exista solutie doar daca intelegi clar ca fara proteina nu vei putea sa traiesti, fiindca corpul are nevoie de ea iar cea vegetala nu este suficienta sa te tina sanatos.
Omul este CARNIVOR!

| ReddY25 a răspuns:

Mananca ce-ti place

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nu consum carne de 25 ani și am renunțat și la lapte și la oua de 15 ani și sunt ok.

| mi25 a răspuns:

Cu timpul o sa-ti treaca. Mananca alte produse animaliere.

| iulia0514 a răspuns:

Dacă nu-ți priește nu mânca carne poți sa mănânci lactate, semințe, fructe, ouă, legume nu scrie nicăieri ca ai sa mori dacă nu consumi carne hinduși sunt vegetarieni de secole la fel si călugări budiști și trăiesc bine mersi!