| papushikadulcee a întrebat:

de vreo 2 saptamani nu prea mai mananc decat o prajitura pe zi sau foarte putin,este vara, nimeni nu are pofta de mancare...si am fost si suparata...dar problema e ca am temperatura mai scazuta ca de obicei.ce sa fac? ar putea fi din cauza ca nu am mancat? urgeent plzz! funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Daca temperatura nu a scazut sub 35, 6 ⁰C, relaxeaza-te, nu e cazul sa faci nimic.

| papushikadulcee explică (pentru Empathizer):

Dar oare dc am corpul rece?

| Empathizer a răspuns (pentru papushikadulcee):

Pentru ca temperatura normala a corpului nu e setata la o valoare fixa, poate varia intre niste limite, in functie de activitate, alimentatie, hidratare si multi alti factori.

| papushikadulcee explică (pentru Empathizer):

Multumesc:*