Întrebare recomandată | Dobirceanu_Cristian_1995 a întrebat:

De vreo 2 zile a inceput sa ma doara in partea din stanga sus si sub coaste. cand respir si expir se aud parca a fi niste pocnituri in zona stanga unde este inima, si apare discomfort si durere. As vrea sa stiu daca este ceva la plamani sau la inima.
si daca e bine sa iau antibiotice augumentin. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristinasiVlad a răspuns:

Buna!
Si eu am patit. Si am fost la doctor si m-a trimis la raze. Si ce sa vezi. nu am avut nimic. Decat 'o raceala la coaste'. Mi s-a parut aiurea. Dar dupa 1 saptamana mi-a trecut m-am dat cu crema 'gheara dracului'[ sau ceva de genu']. Dar totusi du'te la doctor. multa sanatate.

| Archy37 a răspuns:

Poate fi chiar si de la pancreas, ar fi bine sa mergi la un control medical

| RadikalGamer a răspuns:

Incearca sa stai in pat, intins, si cand respiri sa iti umfli burta pana nu mai poti (sa respiri in stomac, nu in plamani).
Daca tot te doare, du-te la un doctor. Poate fi ceva grav.

| CristianPreda a răspuns:

Ai face bine sa contactezi un doctor cat se poate de repede pentru ca numai el ar putea da un diagnostic corect.

| Anonimus197568 a răspuns:

Sfatul meu e sa te duci la un medic si sa nu iei ce pastile crezi tu ce pot aparea complicatii.