| andreeea1197 a întrebat:

Deci am 16 ani si o "problema". De cateva zile ma tin sa le spun parintilor ca nu vad bine de la distanta si ca sigur am nevoie de ochelari dar mereu am emotii si aman momentul nu stiu de ce, stiu ca e o prostie. Aveti sfaturi de cum le as putea zice? Multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu amana mersul la doctor! Anunta-ti familia! Este o problema care se poate agrava. "Tratamente naturiste" nu exista. Sunt doar adjuvante aia cu mancatul legumelor.

2 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Poti sa-ti repari vederea printr-o alimentatie sanatoasa si exercitii zilnice la ochi. Nu-i neaparat nevoie sa porti ochelari. Iti trebuie doar vointa, depinde de tine asta.

| Mario2003iOS a răspuns:

Le zici direct... Mama am o problemă... e familia ta.
În plus cred ca e vorba de miopie...