| Maria_7906 a întrebat:

Buna din nou.tot nu mi-a venit menstruatia insa a inceput sa se intareasca si sa ma doara sanii(sfarcul). ar fi un semn ca ar trebui sa-mi vina? nu mai suport tensiunea asta, sunt disperata iar singurul lucru lucru la care ma gandesc ar fi o sarcina nedorita insa m-am protejat iar testul a iesit negativ. ce sa mai fac? un sfat va rog. multumesc anticipat;*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare a fi un sindrom premenstrual, dar nu poti exclude semne de sarcina. Totusi, daca ai folosit corect prezervativ de fiecare data, posibilitatea de a fi insarcinata este extrem de mica. Testul, chiar daca l-ai facut corect (adica dupa minim 7 zile de intarziere, din prima urina de dimineata), trebuie confirmat prin consult ginecologic. Intrebi ce sa mai faci: du-te la medic.

| katy a răspuns:

Pai daca stii ca nu ai cum sa ramai gravida, inseamna ca ai o dereglare hormonala si de asta iti intarzie.nu e nimic,se mai intampla sa vina neregulat, iar durerea de sani e posibil sa fie semn ca iti vine, deci fii pe fazatongue

| さいゆき a răspuns:

Este posibil sa ai o dereglare. Poate ca esti prea stresata si din cauza asta nu ti-a venit inca.

| pisikutza20 a răspuns:

La mine inainte de menstruatie cu vreo 4-5 zile tot mi se intaresk siinii si ma dor ingrozitot, nu-ti fa griji