| Lina1993 a întrebat:

dragilor! As vrea sa-mi recomandati niste tratamente pentru cresterea unghiilor. Mentionez ca dupa ce imi cresc putin,se exfoliaza si se rup. Auzisem de niste solutii luate din farmacii,dar nu prea am incredere in chestii cumparate, prefer retete preparate in casa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LadyMelian a răspuns:

Cam in decurs de o luna. Acum depinde de la persoana la persoana. Evita sa iti lasi unghiile mari pe perioada tratamentului ca sa nu se deterioreze continuu si sa poti observa imbunatatirile.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uleiul de masline este foarte bun.
Te pup!

| zuzualina a răspuns:

Hidratarea unghiilor. În 1-2-3 saptamani de tratament intens zilnic vei vedea rezultatele.

| capricc a răspuns:

Citeste asta cap coada http://fucsia.ro/10-trucuri-pentru-unghii-naturale-lungi-pana-la-paste/ daca nu gasesti o solutie cosmetica atunci poate fi o carenta din alimentatie...

| LadyMelian a răspuns:

Am aceeasi problema ca si tine.La mine singurul remediu care a functionat cu adevarat a fost uleiul cald de ricin si cel de masline aplicat pe unghii in combinatie cu o cura de vitamina A si Calciu administrate pe cale orala.

| Lina1993 explică (pentru LadyMelian):

Si in cat timp a dat roade?

| LadyMelian a răspuns (pentru Lina1993):

Cam in decurs de o luna. Acum depinde de la persoana la persoana. Evita sa iti lasi unghiile mari pe perioada tratamentului ca sa nu se deterioreze continuu si sa poti observa imbunatatirile.

| LexaHD a răspuns:

Aici : http://www.colocviu.ro/......-unghiilor

Pe mine m-a ajutat!