| anamaria82726 a întrebat:

Eu mereu am avut cat de cat probleme cu greutatea. Sunt ok, doar ca m-as simti mai bine daca as mai slabi putin. Chestia e ca mi se pare ca indiferent ce as manca sau cat de putin ori raman la aceeasi greutate ori mai pun putin. Pur si simplu mananc destul de putin. Mai ales fata de altii. Fiindca sincer nici nu pot manca mult fiindca ma satur foarte repede. Sunt unele zile in care mananc de 3 ori pe zi, mese normale si ziua urmatoare am cateva sute de grame in plus. Ma gandeam ca poate este din cauza faptului ca de 7 ani am fost adepta dietelor. Am incercat de toate. Sport fac, cat erau salile deschise aveam abonament plus multe drumuri pe care le fac pe jos fiindca nu imi place sa merg cu mijloacele de transport. Nu stiu daca este o problema de sanatate, dar tin sa mentionez ca ma duc la baie foarte rar. Si asta ar putea fi o problema. Gen ma refer la,, treaba mare,, cam la 3, 4 zile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Depinde și ce mănânci, nu numai cantitatea e importantă.

| anamaria82726 explică (pentru Andreeush):

Pai am zis. Mananc ce mananca o persoana normala. E mancare...normala. da astia care mancati mult si nu va ingrasati n-o sa intelegeti niciodata

| Mara2727uwuu a răspuns:

Nu este nevoie sa mananci putin, este nevoie sa tii o dieta daca doresti, poti gasi foarte multe pe net si de asemenea sa faci sport seara si dimineata