| CristinasiVlad a întrebat:

Buna!
eu sunt o fata de 13 ani si am 1, 67 m si 65 kg...am grasime pe burta, si putin pe picioare ( "la pulpe")
Puteti sa imi scrieti va rog o lista cu mancaruri de slabit si ce sa fac ca sa slabesc? va rog mult!
ce e mai bun? (bicicleta sau rolele ) mie imi place sa ma plimb cate 3 sau 4 ore pe zi or cu bicicleta or cu rolele, dar nu imi dau seama daca am slabit! sad in oraul in care stau eu, intr-un parc sunt aparate (galbene) de fitnes.
spuneti-mi as vrea sa am vreo 50 si ceva de kg pana incepe scoala...va rog mult ajutati-ma!
funda + vot = fericire mie si voua! multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KsZ a răspuns:

Hei! Si eu am 14 ani si am cerut sfatul asta! Mi s-a recomandat sa renunt la paine. Sa mananc numai o felie de paine la o masa. Sa renunt la grasimi, fast-food, dulciuri, prajeli, si mama mi-a zis ca ciorba de varza slabeste 4-5-6 kg pe saptamana. Dar nu ai voie sa mananci altceva si fara paine si sare! Ultima masa sa fie la ora 18 si mult sport, abdomene.

3 răspunsuri:
| GaBBiii a răspuns:

Bună!
Sunt atatea întrebări legate de asta.
Înainte sa pui întrebări mai dă o fugă pana la google.
Pa, pa.

| selenahermy a răspuns:

In primul rand nu te infometa. mai bine mergi la o sala de sport si faci ceva care sa te inalte si sa te faca sa slabesti.Ai putea sa mergi la o sala de Tae-Bo si stii ca da randament Tae-Bo

| andrei234 a răspuns:

Eu iti sugerez un blog util: www.dietadeslabit.com