| Andwta a întrebat:

Buna fetelor! Ce pastile folositi pentru durerea menstruala. Eu folosesc ibuprofen 400 (roz), numai ca dupa o ora dupa ce am luat pastila incepe din nou durerea. Nurofen, brufen nu ma ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Buna seara! Antidepresivele au efect analgezic si relaxant. Sunt folosite de femei in sindromul premenstrual. O femeie ce are probleme cu menstruatia poate avea nevoie de antidepresive.
Ibuprofenul este un antiinflamator cu proprietati anti durere de scurta durata, ce iti poate imbolnavi organele interne pe termen lung.

| lilianaadelina a răspuns:

No-spa

| Alexand3ru1 a răspuns:

Nurofen sau Brufen-e același lucru cu Ibuprofen pentru ca substanța activa din ele ii Ibuprofen.
Ia mai bine No-Spa Forte.

| Andwta explică (pentru Alexand3ru1):

Nu cred ca e chiar acelasi lucru pentru ca nurofenul si brufenul nu si au facut efectul.

| beatrice2630 a răspuns:

Eu folosesc No-spa si sunt geniale
Adică iau una în situații de criză și imi trece cam jumătate de zi sau poate chiar mai mult

| Andwta explică (pentru beatrice2630):

Am luat si eu, dar tot ma durea. Oare sa fac pauza cu ibuprofenu si sa iau altceva? Poate ca am folosit ibu in fiecare luna si nu prea mai isi face efectul.

| L2o21 a răspuns:

No-Spa Forte, asta-i cel mai bun.

| Andwta explică (pentru L2o21):

Pentru tine da, dar pentru mine nu are nici un efect?

| MadyMadda a răspuns:

Eu folosesc No-Spa Este foarte bun și chiar te calmează