| Crystynyk1 a întrebat:

Ieri mi a iesit in coltul gurii un herpes si ma doare foaarte, foarte tare. Ce pot face sa scap de el cat mai repede(vaa rog remedii natursite) Fundaaaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

După ce bei ceai negru, masează zona afectată de virusul herpetic cu pliculețul de ceai.De asemenea, poți cumpăra de plafar și o tinctură de propolis pe care o folosești în felul următor:
În fiecare dimineață, îmbibi un bețișor (pentru curățarea urechilor) în tinctură de propolis, și îl aplici pe colțul gurii.
Sănătate!

| bulin a răspuns:

Aciclovir de la farmacie daca vrei remedii naturale ia o frunza de aloe si unge cu sucul acolo...

| xXxVal3riuxXx a răspuns:

Z

| ppr a răspuns:

Foloseste pasta de dinti sau cumpara-ti aciclovir, care se gaseste la farmacie.cu unguentul asta sigur iti trece happy

| Questo a răspuns:

Seara la apus sa dai cu coada motanului/pisicii acolo si ti se v-a vindeca!

| TheAlexandra a răspuns:

Mie mi-a trecut cu pituna pasta de dinti... am pus seara pe herpes! incearca nu stiu daca o sa tina si la tine dar SUPCESSSS