| Sfinnx a întrebat:

am o problema si e urgent!:]] azi am intalnire si mi-a iesit 2 cosuri una laga alta,chiar in coltul gurii si ma dor.le-am rupt ieri dar s-au cam extins,seamana cu un herpes, dar nu cred ca e.Cum sa scap repede de ele?! Fundaa!

7 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Buna! Foloseste un fond de ten, corector si fixeaza cu o pudra si vei rezolva totul, cu siguranta vei arata senzational la intalnire. :*

| AnnaaaMaria a răspuns:

Nu ai cum să le vindeci în câteva ore. Aplică un corector pe deasupra ca să nu se mai vadă așa tare. Și nu mai rupe coșurile! Îți vor rămâne semne mai încolo. Când îți mai ies coșuri la momente de astea nepotrivite, cu o seară înainte amesteci puțină zeamă de lămâie cu o aspirină zdrobită, pui pe coș și lași pe timpul nopții, dar dacă le-ai rupt nu mai are rost că te vor ustura și trebuie să aștepți ca pielea să se regenereze. După cum am mai zis, folosește un corector pe zonele problematice

| cookie01 a răspuns:

Pune-ti un plasture antiherpetic (il gasesti la farmacie) ca sa se vindece mai repede. Nu mai lucra la ele ca s-ar putea sa fie herpes. Iar cand iesi iti poti aplica un fond de ten sau un corector in zona aia. Daca s-a extins si la buze poti estompa cu un ruj sau un balsam de buze (putin colorat). Bafta.

| angemon500 a răspuns:

Crema de galbenele

| Imstrong a răspuns:

Crema de galbenele sau dermatolog.

| Ely3434 a răspuns:

Hei :* Imi pare rau sad Daca ai timp te duci la farmacie si iti iei,, zineryt si skinoren". Eu am tratamentul acesta si nu mai am cosuri aproape deloc si am observat ca daca iti dai cu amandoua pe cos, mai intai cu zyneritul (care trebuie amestecate lichidul si praful acela) si dupa iti dai foarte bine pe cos cu skinoren si lasi ceva crema (skinoren) pe cos timp de cateva ore bune, depinde cat ai timp cosul nu o sa mai fie asa rosu si dispare cat de cat. Sper ca te-am ajutat :*

| Black1800 a răspuns:

Crema de galbenele